Ten kto obchodzi się z CMS Joomla! albo innym CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż najpotężniejszą potęgą takich systemów to nie System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie opracowane dla nich aplikacje. Dla Joomli za takie rozszerzenia powinniśmy uznać Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, i najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Zbiór rozszerzeń przeznaczonych dla Joomli mieści się nie w setkach a w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i pisze nowe,kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JSitemap, Accordion Menu a takżeKeyCAPTCHA Także Pośród tych programów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - GAnalytics.

Garść wzmianek dotyczących GAnalytics

Rozszerzenie GAnalytics stanowi dobry przykład na to jak w niewielu nieskomplikowanych działaniach dostać sposobność zwiększenia liczby proponowanych przez CMS zastosowań, które dotąd nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, iż dodatki ( spośród nich np. JSitemap lub Accordion Menu , czy właśnie GAnalytics) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposóbgdy zastosujemy odpowiednią ostrożność i uwagę w konsekwencji umożliwi nam "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego portalu dość bezpieczny sposób, oraz co ważne - nie jest konieczna wiedza związana z znajomością kodu .

GAnalytics nie ma możliwości, jakiej szukam.

Co na wypadek gdy GAnalytics nie ma możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której spodziewaliśmy się, że w nim znajdziemy? Hmm sytuacja wydaje się być stosunkowo prosta. Tak jak zostało to nadmienione w wcześniejszym akapicie, komponenty w opcji podstawowej, (przeważnie bezpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Dlatego, z powyższych powodów najlepiej jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasem udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy rozszerzeń drobiazgowo opisują w specyfikacji, które funkcje dostępne są w wersji darmowej, a które extra w "komercyjnej". Zostaje nam odnaleźć, czy być może to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie istnieje w opcji płatnej.

Alternatywnym sposobem jest...wybranie innego dodatku. Kolejny raz przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! naprawdę sporo bo kilka tysięcy (już ponad 8!). Dlatego drogą dedukcji wniosek, że niektóre schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź dodatek podobny do GAnalytics, a nawet może i skuteczniejszy!

Istnieje jeszcze trzecia droga :). Możesz zlecić zbudowanie nowego rozszerzenia osobom ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu zlecić powyższą pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać GAnalytics

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie GAnalytics będzie wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym przypadku GAnalytics) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

A jak usunąć rozszerzenie GAnalytics w CMS Joomla!...

Istnieje możliwość, iż komponent GAnalytics nie spełnia Twoich wymagań. Napiszmy to wprost – chcesz jak najszybciej usunąć go z własnej, uroczej witryny. W takim przypadku istnieje wyłącznie jedno lekarstwo – usunięcie z CMS GAnalytics. Jak możesz tego dokonać? Odpowiadamy - tą samą metodą jaką odinstalujemy JSitemap Accordion Menu lub KeyCAPTCHA czyli każdy inny komponent. Wchodzimy w panel administracyjny strony › następnie szukamy zakładki "rozszerzenia" › kolejno klikamy w kartę "instalacje" › a z niej klikamy "zarządzanie" › dalej, musimy zaznaczyć › i wybieramy „odinstaluj”. Gdy skończymy całą procedurę, wyświetli nam się raport z odinstalowania dodatku.

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.