Ten kto korzysta z Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że prawdziwym plusem takich systemów nie jest CMS samoistnie, lecz specjalnie dedykowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty co z angielskiego po prostu tłumaczymy: components. Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone częsci CMS Joomla!. Zbiór opisywanych rozszerzeń stworzonych z myślą dla tego Systemu Zarządzania możemy liczyć nie w setkach a w kilku tysiącach. Warto wiedzieć, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta i wymyśla nowe ipionierskie rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla to AcyMailing Starter, Quiz Deluxe lubSlideshow CK Także Pośrodku tych programów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - DomainRestriction.

Ciut wzmianek nawiązujących do DomainRestriction

Suplement DomainRestriction jest prostym modelem obrazującym to jak w paru nieskomplikowanych posunięciach mamy możliwość zwiększyć ilość proponowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie do końca zostały zaimplementowane, albo mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że "suplementy" do Joomla! (a spośród nich np. AcyMailing Starter lub Quiz Deluxe bądź właśnie DomainRestriction) zezwalają na urządzenie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na oryginalny kod CMS Joomla!. Taka możliwośćgdy zachowamy odpowiednią ostrożność i uwagę pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością swojego serwisu w miarę bezkolizyjny sposób, i co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W komponencieDomainRestriction nie istnieje możliwość, jaka jest mi potrzebna.

Co na wypadek gdy DomainRestriction nie posiada opcji, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa wydaje się dość prosta. Jak nadmieniliśmy w wcześniejszym akapicie, rozszerzenia w opcji podstawowej, (przeważnie bezpłatnej) nie mają wszystkich opcji. Dlatego, z powyższych względów najprostsze rozwiązanie to sprawdzenie czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami udostępniona w opcji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków drobiazgowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji są dostępne w darmowej wersji komponentu, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Pozostaje nam znaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego szukamy nie jest udostępniane odpłatnie.

Alternatywnym wyjściem jest...wybranie innego komponentu. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do CMS Joomla! przeszło kilka tysięcy (już ponad 8!). Stąd naturalny wniosek, że niektóre funkcje, które są przedmiotem komponentu po prostu się powtarzają. Zabierz się w podróż do świata Joomla i odnajdź dodatek podobny do DomainRestriction, a może i doskonalszy!

Jest jeszcze trzecia droga :). Możesz po prostu zlecić zbudowanie rozszerzenia szytego na miarę, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Nie wiesz, komu przydzielić powyższą usługę? Jesteśmy do usług! :).

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Skąd bezpiecznie ściągnąć DomainRestriction

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym przypadku DomainRestriction) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym populacja Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że powyższe sugestie na temat DomainRestriction będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie czarną magią - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczne stosowanie programu DomainRestriction

Niektórzy spośród Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - DomainRestriction jest bezpieczny . W tym miejscu kardynalną sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji DomainRestriction będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najświeższą wersję odnajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie DomainRestriction,AcyMailing Starter, Quiz Deluxe receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, no i oczywiście również aktualność...Joomli

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.