Każdy kto zajmuje się Joomla albo innym CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że rzeczywistą potęgą owych programów nie jest System Zarządzania Treścią per se, lecz dodatkowo dedykowane dla nich dodatki. W przypadku gdy mówimy o CMS Joomla!, za takie suplementy należy uznać Komponenty (po ang. components). Komponenty to bazowe, i najbardziej skomplikowane segmenty CMS Joomla!. Zbiór opisywanych dodatków przeznaczonych dla tego Systemu Zarządzania z pewnością zawiera się nie w setkach a w paru tysiącach. Warto mieć w pamięci, że "community" tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i pisze nowe ipionierskie rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem przygotowanym z myślą o CMS Joomla! to JSitemap, WordPress Blog for Joomla! a takżePage Peel Banner Również Pośrodku tychże pluginów znajdziemy komponent - CMigrator.

Paręnaście stwierdzeń poruszających temat CMigrator

Narzędzie CMigrator to ciekawy sposób , który wskazuje na to jak w niewielu prostych posunięciach możemy wpłynąć na ilość proponowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie do końca zostały zawarte w podstawowej wersji, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. JSitemap lub WordPress Blog for Joomla! , czy właśnie CMigrator) zezwalają na urządzenie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w pierwotny kod CMS Joomla!. Takie wyjściegdy zachowamy należytą ostrożność i uwagę umożliwi nam "badanie" funkcjonalności naszego portalu dość bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

W rozszerzeniuCMigrator nie istnieje funkcja, jaka jest mi potrzebna.

Co w przypadku kiedy CMigrator nie posiada możliwości, na której bardzo nam zależy lub, której oczekiwaliśmy, że w nim znajdziemy? Hmm sprawa zdaje się całkiem prosta. Jak wspomnieliśmy w wcześniejszym akapicie, dodatki w podstawowej wersji, (zazwyczaj nieodpłatnej) nie dysponują wszystkimi opcjami. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić czy opcja, która jest dla nas istotna nie jest czasami dostępna w wersji rozszerzonej (płatnej). Deweloperzy dodatków szczegółowo opisują w dokumentacji, jakie z wymienionych funkcji dostępne są w wersji bezpłatnej, a jakie dodatkowo w "komercyjnej". Zostaje nam znaleźć, czy czasami to na czym nam zależy i czego poszukujemy nie zawiera się w opcji płatnej.

Drugim sposobem jest...wybranie innego dodatku. Ponownie przypominamy – rozszerzeń do Joomla! naprawdę sporo bo pare tysięcy (już ponad 8!). Dlatego wniosek, że schematy po prostu się powtarzają. Wejdź w otchłań Joomlowego świata i odnajdź dodatek podobny do CMigrator, a być może i atrakcyjniejszy!

No tak! Zapomnieliśmy o trzecim wyjściu :). Możesz zlecić stworzenie nowego komponentu odpowiednim ludziom, wtedy program będzie idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zastanawiasz się komu zlecić taką pracę.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Z jakiej strony pobrać CMigrator

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku CMigrator) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy na to, że powyższe instrukcje na temat CMigrator będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie czarną magią - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia CMigrator

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji CMigrator. Tutaj nadrzędną sprawą zdaje się być pilnowanie jego aktualności. Najłatwiejszym zabiegiem aktualizacji CMigrator to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronce autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie CMigrator,JSitemap, WordPress Blog for Joomla! receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, no i naturalnie również aktualność...CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.